Kalkulator kredytu hipotecznego

Podczas zakupu własnego mieszkania lub domu wiele osób korzysta z kredytów hipotecznych. Ten rodzaj kredytu jest kredytem, który wiąże kredytobiorcę na wiele lat, dziesięć, dwadzieścia, a czasami, nawet na trzydzieści. Zaciągnięcie takiego kredytu powinno być przemyślane.

Dlaczego warto skorzystać z kalkulatora kredytowego online

Przed podjęciem decyzji o zakupie mieszkania kredyt dobrze jest znaleźć kalkulator kredytu hipotecznego i z niego skorzystać. Kalkulator kredytu  on-line można znaleźć w internecie. Taki rodzaj kalkulatora obliczy orientacyjne, niezobowiązujące koszty, które będzie się ponosić w związku z ewentualnym zaciągnięciem kredytu. Jeżeli tak wyliczone koszty są akceptowalne, można udać się do wybranego banku lub banków, aby sprawdzić możliwość zaciągnięcia kredytu hipotecznego.

Koszt kredytu hipotecznego można również sprawdzić samemu. Zobacz, jak przygotować kalkulator RRSO w exelu.

Symulacja kredytowa w banku

Pracownik banku przeprowadzi symulację kredytową, używając kalkulator kredytu hipotecznego. Na podstawie takiej symulacji przygotuje już indywidualną ofertę kredytową. Aby zaoszczędzić czas, można zwrócić się do firm, zajmujących się doradztwem kredytowym. Pracownicy takiej firmy dysponują ofertami kredytów hipotecznych różnych banków i pomogą w doborze odpowiedniego kredytu. Kalkulator kredytu hipotecznego będzie pomocny również podczas takiego spotkania z doradcą kredytowym.

Sprawdź wysokość miesięcznej raty i czy go stać na niego

Wyniki symulacji kredytowej pozwolą przyszłemu kredytobiorcy ocenić wysokość ewentualnej raty kredytowej i odnieść ją do swoich zarobków. Może tak się okazać, że rata jest na tyle wysoka, że bank nie udzieli kredytu hipotecznego. Często, aby uzyskać kredyt hipoteczny, osoby, planujące zakup mieszkania, muszą zrezygnować np. z karty kredytowej lub limitu w koncie. Kalkulator kredytu hipotecznego jest pomocny przy podjęciu wstępnej decyzji.

Dodaj komentarz