Maksymalna kwota kredytowania

Starając się o kredyt, bank ma obowiązek sprawdzić zdolność kredytową przyszłego kredytobiorcy. Niezależnie od wnioskowanej kwoty kredytu, bank dokonuje podobnej analizy zdolności finansowej. Na jaką maksymalną kwotę kredytu może liczyć kredytobiorca przy wysokiej zdolności kredytowej?

Zdolność kredytowa

Bez względu na kwotę kredytu, o jaką wnioskuje klient, bank podejmuje jednakowe czynności związane z analizą finansową kredytobiorcy. Wynika to wprost z prawa bankowego, które narzuca konieczność sprawdzenia, czy klient będzie mógł spłacić zaciągnięte zobowiązanie. Zdolność kredytowa to bowiem możliwość spłaty zadłużenia wraz z odsetkami w określonym przez umowę terminie.

Zdolność kredytowa a kwota kredytu

Maksymalna zdolność kredytowa wyraża się bezpośrednio w kwocie proponowanego kredytu. Każdy bank posiada indywidualny program, według którego dokonuje oceny zdolności finansowej. W związku z tym, maksymalna kwota kredytu, jaka może być udzielona klientowi również zmienia się w zależności od banku. Na największą kwotę kredytu liczyć można w banku Credit Agricole, Alior Bank czy Eurobank.

Pomoc doradcy kredytowego

Decydując się na złożenie wniosku kredytowego warto dokładnie sprawdzić ofertę różnych banków. W tym celu najlepiej udać się do profesjonalnego doradcy kredytowego, który, korzystając z odpowiednich narzędzi, porówna i znajdzie najlepszą możliwą ofertę kredytową. Warto również zadbać o pozytywną historię kredytową, która ma olbrzymie znaczenie podczas oceny zdolności kredytowej klienta.