Jakie są rodzaje kredytów?

Większość z nas w pewnym momencie swojego życia potrzebuje większego lub mniejszego zastrzyku gotówki w celu podratowania domowego budżetu. Banki oferują różne rodzaje kredytów w zależności od indywidualnych potrzeb klientów. W zależności od tego jak dużej kwoty pieniędzy potrzebujemy oraz w jaki sposób chcemy je spłacać, taki kredyt możemy dopasować do swoich możliwości.

Dlatego nim przystąpimy do umowy o kredyt z bankiem warto zasięgnąć porady o rodzajach kredytów, by wybrać ten najlepszy dla nas.
Rodzaje kredytów różnią się od siebie formą spłaty, wysokością i oprocentowaniem. I tak wyróżniamy kredyt konsumpcyjny, który przeznaczamy na zakup konkretnego dobra, a spłata kredytu trwa od kilku miesięcy do kilku lat.

Najbardziej złożonym kredytem jest hipoteczny, na zakup nieruchomości – spłata takiego kredytu może sięgać nawet kilkudziesięciu lat. Kredyt inwestycyjny ma wspomagać powiększanie majątku klienta. Kredyt konsolidacyjny brany jest w przypadku, gdy klient planuje kilka większych wydatków – zamiast brać kilka kredytów można zaciągnąć jeden większy, dzięki czemu koszty jego spłacania również się zmniejszają. Wreszcie karta kredytowa, gdzie bank użycza poprzez kartę kredytową pewną kwotę obarczoną limitem – takie pieniądze możemy przeznaczać na to, co chcemy. Jeśli spłacamy dług terminowo, jesteśmy zwolnieni z płacenia odsetek, co jest bardzo korzystnym rozwiązaniem dla tych, którzy potrzebują kredytu na mniejsze kwoty.
Rodzaje kredytów jak widać są różne i można je spokojnie dostosować do naszych indywidualnych potrzeb, co jest bardzo wygodne dla każdego kredytobiorcy.