Kredyt na budowę domu – czy warto

Kredyt na budowę domu to chyba jeden z najpopularniejszych produktów wśród klientów różnych banków. Nie ma się zresztą czemu dziwić, ponieważ chcemy spełniać marzenia o swoich własnych czterech ścinach. Wszyscy przecież musimy gdzieś mieszkać, bo pod przysłowiowym mostem raczej się nie da. I rzeczywiście, jak okiem sięgnąć, ludzie na potęgę się budują.

Jakie warunki trzeba spełnić by otrzymać kredyt na budowę domu

Podstawowym powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że można  w miarę łatwo  otrzymać kredyt budowlany. Najczęstszą formą kredytu budowlanego jest kredyt hipoteczny. Jest on przyznawany pod hipotekę działki, lub innej nieruchomości. Oczywiście trzeba spełnić wymagania stawiane przez bank. Przede wszystkim trzeba posiadać odpowiedni rodzaj zatrudnienia, wysoką zdolność kredytową oraz wkład własny. Jednak istnieje obecnie wiele programów bankowych, które ułatwiają spełnienie tych warunków. Warto się więc zorientować czy można otrzymać kredyt hipoteczny bez wkładu własnego, oraz jak udowodnić wpłatę wkładu własnego.

Łatwość i szybkość budowy domów

Kolejną kwestią jest sam fakt, że obecnej dobie buduje się i szybciej, i łatwiej zarazem. W ostatnich latach w branży budowlanej dokonała się prawdziwa rewolucja. Nowe rozwiązania technologiczne oraz nowoczesne materiały budowlane to w zasadzie istota współczesnego budownictwa. Prze laty budowa nawet średniej wielkości domu przeciągała się w nieskończoność, bo budowano tzw. sposobem gospodarczym,.A do tego jeszcze dochodziły kłopoty z zakupem cegły, cementu, wapna czy innych jeszcze materiałów, bo sklepy dosłownie świeciły pustkami, a wszelaki towar po prostu zdobywało się. Kiedy już dom był gotowy, okazywało się, że nie bardzo kto ma w nim zamieszkać, bo dzieci “nagle” dorosły i wyfrunęły z rodzinnego gniazda.

Z firma czy bez

Na szczęście to już przeszłość i nie ma sensu do niej wracać, bo dzisiaj funkcjonujemy w zupełnie innej rzeczywistości. Bierzemy kredyt budowlany i już możemy zacząć działać, bo mamy potrzebne środki. Wynajmujemy więc profesjonalną firmę budowlaną, która szybko i sprawnie wybuduje nam dom. Co więcej, na rynku funkcjonują nawet takie firmy, które oddają domy pod klucz. Czegóż chcieć więcej? Ludziom takie rozwiązania jak najbardziej odpowiadają, bo są zapracowani i nikt nie ma czasu na to, aby codziennie doglądać budowy. Czuwa nad tym jej kierownik, a inwestor tylko od czasu do czasu sprawdza postęp prac.