Zdolność kredytowa – jakie ma znaczenie przy braniu kredytu

Zdolność kredytowa w szerokim ujęciu oznacza zdolność danej osoby, w tym wypadku kredytobiorcy, do spłaty kwoty kredytu, który zaciągnął. Najlepszy sposób, który określa, jaka jest nasza zdolność kredytowa, to skorzystanie z gotowego narzędzia, którym jest kalkulator zdolności kredytowej online.

Od czego zależy nasza zdolność kredytowa

Kalkulator zdolności kredytowej online umożliwi Ci obliczenie zdolności kredytowej, na podstawie wprowadzonych danych. Narzędzie to przy obliczaniu naszej zdolności kredytowej bierze pod uwagę elementy takie jak:

Zdolność kredytowa zależna jest od wielu różnego rodzaju czynników. Są to między innymi:

  • zarobkami uzyskiwanymi przez dane gospodarstwo domowe,
  • liczba osób w gospodarstwie domowym.

Kalkulator zdolność kredytowej – pomoc w obliczeniu możliwości finansowych

Kalkulator zdolności kredytowej online obliczając zdolność kredytową bierze również pod uwagę:

  • raty innych posiadanych kredytów,
  • posiadane limity na kartach kredytowych
  • inne stałe zobowiązania.

Połączenie wszystkich wymienionych elementów umożliwia obliczenie danej, jaką jest zdolność kredytowa, przez gotowe narzędzie, którym jest kalkulator zdolności kredytowej online.

Jakie czynniki kredytowe wpływają na zdolność kredytową

W przypadku nawet niewielkiej zmiany tych danych np. wydłużenia lub skrócenia okresu kredytowania lub typu raty nasza zdolność kredytowa może się znacząco zmienić. Dlatego tak ważne jest wprowadzenie do narzędzia, jakim jest kalkulator zdolności kredytowej online, wszystkich prawidłowych danych. Kalkulator zdolności kredytowej online obliczy szacunkową posiadaną przez danego człowieka lub gospodarstwo domowe kwotę, którą jest jego zdolność kredytowa, wyłącznie w przypadku wprowadzenia w pełni poprawnych danych. Dzięki temu będziesz wiedziała jaka jest Twoja maksymalna kwota kredytowania. Dane te są weryfikowane na późniejszym etapie przez bank podczas udzielania kredytu. Kalkulator zdolności kredytowej online wskazuje wartość jedynie szacunkową.